Krem do tatuażu – podstawowe informacje

Krem do tatuażu - podstawowe informacje

Każda osoba posiadająca tatuaż wie, jak bolesny jest proces jego powstawania. W wyniku wstrzykiwania w skórę pigmentu dochodzi do bardzo poważnego uszkodzenia naskórka, co nie tylko oznacza spory ból, lecz także będzie powodować silne zaczerwienienie skóry. Z tego też powodu wielu specjalistów zaleca, aby stosować specjalny krem po tatuażu. Co powinno się o nim wiedzieć?

Dlaczego warto stosować krem do tatuażu?

Wykonywanie tatuażu polega na wbijaniu w skórę specjalnej igły, którą wprowadza się pigment. Poprzez precyzyjne nakłuwanie uzyskuje się na skórze odpowiedniego rodzaju wzory. Jak jednak można się bez trudu domyślić, nakłuwanie skóry, a także wprowadzanie do niej barwnika wiąże się z ogromnym podrażnieniem. W wyniku tego skóra staje się bardzo wysuszona, wrażliwa na uszkodzenia, a także może powstawać na niej nawet stan zapalny. Jeśli nie zadba się o nią i nie umożliwi jej regeneracji, może dojść do bardzo poważnego uszkodzenia skóry. Z tego też powodu konieczne jest stosowanie specjalnego kremu, który należy nakładać nawet do 2 tygodni po wykonaniu tatuażu. Dzięki niemu skóra odpowiednio się odżywi, zregeneruje, a tatuaż utrwali.

krem do tatuażu do utrzymania idealnego wyglądu kolorów

Na co zwracać uwagę wybierając kremy do pielęgnacji tatuażu?

Bardzo duże znaczenie w procesie regeneracji skóry po wykonaniu tatuażu ma to, jaki konkretnie krem lub inny środek pielęgnujący będzie się stosowało. Czym się więc trzeba kierować podczas jego wybierania?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać podczas wybierania kremu po tatuażu, jest przyjrzenie się jego składowi. Bardzo ważne jest to, aby krem zawierał w sobie duże ilości witamin i mikroelementów, które odżywią skórę i będą w stanie przyspieszyć jej regenerację.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest także to, aby krem miał w sobie substancje nawilżające. Skóra po tatuażu jest przede wszystkim bardzo wysuszona, więc krytycznie ważne jest to, aby cały czas ją nawilżać. Dodatkowo warto wybrać taki krem, który będzie w stanie wytworzyć na skórze barierę ochronną, zabezpieczając ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, czyli np. przed promieniami UV.