Witamina C – wszechstronny związek w walce o idealną cerę

dziewczyna o zdrowej cerze

Zmęczona pozbawiona blasku skóra, przebarwienia po opalaniu czy zaczerwienienia wywołane zmianami temperatury to problemy, z którymi się zmagasz? Z pomocą przychodzi witamina C. Odpowiada ona za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a wymienienie wszystkich jej korzystnych właściwości nie miałoby końca. Wykorzystywana w różnych dziedzinach medycyny, a w ostatnim czasie coraz częściej w kosmetologii, w celu osiągnięcia nieskazitelnej cery.

Czym jest witamina C i kto może ją stosować?

Kwas askrorbinowy to mniej znana nazwa witaminy C. Uczestniczy w wielu procesach metabolicznych zachodzących w organizmie. Jest jedną z najlepiej przebadanych witamin, ponadto wykazuje niską szkodliwość, a dzięki jej dobroczynnym właściwościom zawładnęła rynkiem kosmetologicznym. Z udziałem witaminy C powstaje wiele kosmetyków, w tym drogeryjnych, takich jak serum z witaminą C dostępne na https://www.cocolita.pl/serum-z-witamina-c czy różnego rodzaju olejki i kremy.

Pytanie, dla kogo przeznaczone są produkty z witaminą C? Najprościej byłoby powiedzieć, że dla wszystkich, ponieważ witamina C do twarzy jest uniwersalnym środkiem, o wszechstronnym zastosowaniu. Polecana dla osób w dowolnym wieku i o wszystkich typach cery. Przeznaczona jest nie tylko dla posiadaczy problematycznych cer, ale i tych, którzy nie zmagają się z dolegliwościami skórnymi, bowiem kosmetyki z witaminą C wykazują działanie wspomagające, pozwalające na utrzymanie zdrowego wyglądu skóry i pozostawienie jej w dobrej kondycji. Dodatkowo nie ma właściwości fotouczulających, dzięki czemu może być stosowana przez cały rok.

Jak działają kosmetyki mające witaminę C w składzie?

Najważniejsze działanie witaminy C zawartej w serum do twarzy to:

  • stymulacja syntezy kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry
  • hamowanie nadprogramowe powstawania melaniny, zapobiegając tworzeniu się przebarwień, ale i usunięcie obecnych plam pigmentacyjnych
  • pobudzanie do syntezy ceramidów, odpowiedzialnych za nawilżenie i spowolnienie procesów starzenia
  • wspieranie naczynek krwionośnych twarzy i zapobieganie ich pękaniu.

Korzyści wynikające ze stosowania serum z witaminą C

Do podstawowych korzyści ze stosowania serum z wit. C z pewnością możemy zaliczyć:

  • rozjaśnienie i redukcja przebarwień
  • przywrócenie blasku skórze
  • nawilżenie cery
  • spłycenie zmarszczek
  • wyrównanie kolorytu skóry
  • ujędrnienie skóry

Produkty zawierające witaminę C, powinny być nieodłącznym elementem pielęgnacji każdego człowieka, dlatego nie zwlekaj i wybierz swoje najlepsze serum z witaminą C.