Jak dobrać odpowiedni podkład z serii Rimmel Match Perfection?

rimmel match perfection

Dobrze dopasowany podkład stanowi podstawę makijażu. Kosmetyk źle dobrany do cery sprawi, że twarz na tle ciała będzie się odcinać, a ponadto może spowodować, że niektóre produkty się na nim nie utrzymają i po jakimś czasie spłyną. Z tego powodu należy uważnie dobierać podkład do koloru oraz tonu swojej skóry.

Jak wybrać odpowiedni kolor podkładu?

Nie istnieje jeden uniwersalny kolor podkładu. Z tego względu zawsze powinno się wybierać barwę spójną z kolorystyką twarzy. Seria Rimmel Match Perfection obejmuje fluidy zarówno bardzo jasne, o odcieniu porcelany, jak i takie przeznaczone dla cer ciemniejszych, wpadające w odcień czekoladowego brązu. W sytuacji, gdy nie jest możliwe znalezienie produktu idealnie pasującego do tonacji skóry, warto zdecydować się na zakup dwóch kosmetyków o najbardziej zbliżonej barwie. Następnie należy mieszać je ze sobą w ramach codziennego użytku. Podkłady Rimmel Match Perfection łatwo ze sobą blendować, dlatego korzystanie z tego rozwiązania może okazać się niezwykle wydajne. W szczególności sprawdzi się w trakcie zmian pór roku, kiedy cera ma w zwyczaju blednąć lub opalać się.

rimmel match perfection

Jak wybrać dobry odcień podkładu?

Odcienie podkładów Match Perfection dzielą się na trzy grupy. Obejmują produkty o tonacji chłodnej, ciepłej i neutralnej. Wybór jednej z nich jest tak samo ważny jak samo dopasowanie koloru. Aby sięgnąć po odpowiedni kosmetyk, trzeba przyjrzeć się swojej skórze. Jeżeli dostrzega się w niej żółte, pomarańczowe lub brązowe tony, oznacza to, że właściwy cerze będzie podkład ciepły. Z kolei tony oliwkowe i różowe sygnalizują, że lepszym wyborem będzie paleta chłodnych podkładów. Posiadacze cery mieszanej powinni natomiast zdecydować się na odcienie neutralne.

W przypadku, kiedy autodiagnoza skóry budzi trudności, można wspomóc się innymi metodami. Przykładowo, do skóry o zimnej tonacji pasuje srebrna biżuteria, zaś do cery o tonacji ciepłej – złota. Pierwszy typ zdecydowanie szybciej się opala, przyjmując beżowo-złoty kolor. Z kolei drugi rodzaj zwykle łatwo ulega poparzeniom od promieni słonecznych, pozostawiając skórę czerwoną.