Krem ze śluzem ślimaka – jakie ma właściwości?

krem Mizon ze śluzem ślimaka

Ludzie coraz częściej szukają sposób na starzenie. Jedni korzystają z medycyny estetycznej, inni używają kremów, a inni szukają pomocy w naturalnych sposobach. Krem ze śluzem ślimaka (zobacz przykłady) to hit niweluje trądzik, przebarwienia. Jakie właściwości ma jeszcze ten kosmetyk?

Śluz ślimaka – jakie efekty daje?

Kosmetyk ten rozjaśnia i wyrównuje koloryt cery. To wszystko można zawdzięczać kwasowi glikolowemu. Idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy nasza skóra potrzebuje witalności, wygładzenia czy rozświetlenia. Nie każdy śluz jest tak samo dobry dla naszej cery. Ślimak produkuje dwa rodzaje śluzu, ślad, który zastyga to limozyna. Jest ona bezużyteczna i pozbawiona właściwości. Natomiast śluz, który jest mniej widoczny, jest bardzo wartościowy, to kryptozyna. Zawiera ona alantoinę, kwas glikolowy czy kolagen. Oprócz tego ma antyoksydanty, proteiny, naturalne antybiotyki czy witaminy. Śluz ten przywraca odpowiedni poziom kwasu hialuronowego, dzięki temu rany goją się lepiej.

Do jakiej cery sprawdzi się najlepiej?

Krem ze śluzu ślimaka sprawdzi się przy:

  • spłyceniu zmarszczek
  • zmniejszeniu przebarwień
  • bliznach
  • rozszerzonych naczynkach
  • ranach

Kryptozyna jest idealna dla skór trądzikowych, które produkują za dużo sebum, gdyż kremy te są bakteriobójcze. Świetnie radzi sobie z zakażeniami bakteryjnymi. Dobrym rozwiązaniem jest także dla skór dojrzałych, które mają zmarszczki i przebarwienia, ponieważ je rozjaśnia i przywraca im naturalny koloryt.

Jak uzyskuje się śluz ślimaka i w jakich kosmetykach można go znaleźć ?

Wielu miłośników zwierząt boi się, że pozyskuje się on, robiąc szkody ślimakom. Można więc spać spokojnie, ponieważ substancją tą otrzymuje się bez szkody tego stworzenia. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko przy delikatnej stymulacji może on wytworzyć kryptozyne. Za każdym razem otrzymuję się tylko jedną łyżeczkę śluzu. Zostaję on później poddany oczyszczaniu i obróbce, a wszystko jest zgodne z wymogami sanitarnymi.

Śluz ten zawarty jest w maseczkach, kremach do twarzy i rąk np:

  • maska z naturalnego jedwabiu 
  • krem do rąk ze śluzem ślimaka
  • krem do twarzy ze śluzem ślimaka