Jak dobrać podkład do rodzaju skóry?

Podkład to jeden z najważniejszych kobiecych kosmetyków do makijażu. Dobrze dobrany i nałożony sprawi, że nawet przemęczona i niewyspana skóra będzie wyglądała promiennie. Natomiast źle dobrany może zrobić z kobiecej twarzy maskę, która dodatkowo może ją postarzeć. Jak zatem wybrać podkład, aby uniknąć błędów?

maybelline affinitone - podkład do makijażuPodkład powinien przede wszystkim pasować do rodzaju skóry. Na początek należy przede wszystkim określić czy skóra na twarzy jest sucha, mieszana, tłusta czy może naczyniowa. Dla cery suchej najlepsze będą produkty nawilżające takie jak podkład Maybelline Affinitone. Jeśli natomiast chodzi o cerę tłustą oraz mieszaną to najlepiej sprawdzą się podkłady beztłuszczowe.

Kupując odpowiedni podkład, należy mieć świadomość tego, iż rodzaj skóry to nie jedyny wyznacznik. Konieczne jest również przyjrzenie się wszystkim mankamentom cery, które dobrze byłoby nieco zatuszować. Jeśli cera ma problem z rozszerzonymi porami, nie należy inwestować w zbyt ciemne podkłady a wybierać raczej te o ton jaśniejsze od koloru skóry. Natomiast w przypadku, gdy na skórze pojawiają się pajączki czy inne małe przebarwienia to najlepszy będzie podkład kryjący Maybelline Affinitone, który zatuszuje wszelkie niedoskonałości.