Czym malować usta, by zapewnić sobie trwały efekt?

Od początków makijażu kobiety marzyły o kosmetyku do ust, który przetrwa jak najdłużej bez poprawek, nie będzie całkiem ścierał się podczas jedzenia i picia, a przede wszystkim – nie będzie spływał z ust i nieestetycznie się rozmazywał. Mogłoby się wydawać, że dzisiejsze kosmetyki są tak zaawansowane, iż bez trudu spełniają wszystkie te oczekiwania, tak naprawdę jednak zawsze można natknąć się na bubel, trzeba więc wiedzieć, co wybierać, by zapewnić sobie trwały i piękny efekt.

Błyszczyk czy szminka?

szminka BourjoisBłyszczyki są znacznie lżejsze, tłustsze i przez to mniej trwałe niż szminki, dlatego jeśli komuś zależy na trwalszym efekcie, na pewno powinien postawić na szminki. Nie wszystkie jednak pomadki są tak samo wytrzymałe. W drogeriach znaleźć można produkty różnych marek obiecujące długotrwały efekt, trzeba jednak pamiętać, że takie produkty w niektórych przypadkach mogą wysuszać usta.

Świetną opcją są dostępne stosunkowo od niedawna pomadki przypominające swoją teksturą lakiery do paznokci, jak na przykład szminka Bourjois Rouge Edition Velvet. Zasycha ona na ustach, dzięki czemu utrzymuje się przez długi czas, nawet podczas jedzenia i picia. Jednocześnie pomadka Bourjois Rouge Edition Velvet nie wysusza ust, a przynajmniej tak obiecuje producent.