Przyjrzyj się kształtowi swojej szczoteczki do nakładania tuszu do rzęs

tusz do rzęs marki MaybellineKtóra kobieta jest obecnie w stanie wyobrazić sobie nałożenie makijażu bez zastosowania tuszu do rzęs? Pomimo tego, że tusz do rzęs stał się niezbędnym kosmetykiem, to dopasowanie go do własnych potrzeb nie jest wcale takie łatwe. Wybór maskary zależy bowiem od tego, jakie ma się rzęsy, czyli znaczenie ma ich długość, to czy są proste, a może podwinięte, rzadkie czy dobrze rozczesane. Określenie rodzaju rzęs pozwoli na dobór odpowiednich tuszów.

Niepozorna szczoteczka do nakładania tuszu

Okazuje się, że nie same tusze do rzęs odgrywają kluczową rolę, ponieważ najważniejsza jest szczoteczka, którą się go nakłada. Tusze do rzęs ze szczoteczkami o jednolitej długości nadają naturalny efekt rzęsom i delikatnie je przyciemniają oraz pogrubiają.

Z kolei silikonowe szczoteczki świetnie sprawdzą się przy poplątanych rzęsach. Dodatkowo wydłużą je i podkręcą. Ich charakterystyczną cechą jest kulista końcówka, która pozwala na pomalowanie nawet najkrótszych włosków. Natomiast stożkowa szczoteczka to gwarancja pogrubionych i  podkręconych rzęs. Ostatnio na rynku pojawiła się nawet szczoteczka w formie kuleczki, która nie ominie nawet króciutkich włosków, więc osoby o tego typu rzęsach również mogą liczyć na mocne podkręcenie.