Jak prawidłowo aplikować podkład?

Kupienie odpowiedniego podkładu to tylko połowa sukcesu. Aby wyglądać pięknie, należy przyłożyć dużą uwagę do sposobu jego aplikacji oraz ogólnego dbania o skórę. Jakich reguł przestrzegać, aby nasz podkład wydobył i podkreślił piękno zamiast postarzać nas i uwidaczniać zmarszczki?

podkład RimmelPo pierwsze, zanim nałożymy podkład, musimy dobrze nawilżyć skórę. To spowoduje, że podkład Rimmel Lasting Finish będzie dużo lepiej wyglądał. Przed nałożeniem kremu nawilżającego koniecznie trzeba oczyścić twarz. Można to zrobić korzystając z toników lub robiąc pilling.

Po drugie, kiedy nakładamy podkład, zwracajmy dużą uwagę na miejsca takie jak włosy, oczy, kąciki ust, czy nozdrza. W tych miejscach kosmetyki Rimmel lubią się gromadzić nadmiernie, więc jeśli odpowiednio ich nie rozsmarujemy, będą wyglądać nieestetycznie.

Czym najlepiej nakładać podkład? Można to robić palcami, pędzelkiem lub gąbką. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W zestawie do makijażu dobrze jest również trzymać chusteczkę higieniczną, która posłuży do zebrania nadmiaru fluidu.

W jakiej kolejności rozprowadzać podkład? Najlepiej jest zacząć od czoła, a następnie skierować go na środek twarzy. Dopiero na końcu rozcieramy go na bokach.