Z jakiego powodu stosuje się wcierki do włosów?

wcierka anwen

Wcierki do włosów są bardzo ważnym elementem ich pielęgnacji. To dzięki nim aktywizowane są wszystkie mieszki włosowe odpowiadające za wzrost nowych pasm. Polecane są one przede wszystkim dla osób, które borykają się z problemem łysienia plackowatego lub nadmiernym wypadaniem włosów. Wcierki nakłada się na skórę głowy, a następnie wmasowuje się ją okrężnymi ruchami. Następnie zalecany jest masaż głowy specjalnymi masażerami, który dodatkowo pobudzi do działania cebulki włosów. Wcierki do włosów bogate są w różne składniki aktywne, wyciągi z roślin, witaminy oraz minerały, takie jak wyciągi z rzodkwi, żeń-szenia, skrzypu polnego oraz różne olejki eteryczne. Wcierki powinno stosować się zgodnie ze swoimi problemami – najczęściej raz lub dwa razy dziennie, lecz należy pamiętać o tym że nie można mieszać różnych rodzajów wcierek.

Jakie występują rodzaje wcierek na rynku?

wcierka anwen

Rodzaje wcierek są bardzo różne, a ich funkcje uzależnione od tego jakie efekty chcemy uzyskać. Jak już wyżej zostało to wspomniane wcierki w swoim składzie mają same naturalne składniki, które w połączeniu ze sobą dadzą pożądane efekty. Na rynku można znaleźć wcierki przeciwłupieżowe, hamujące wypadanie włosów, pobudzające wzrost nowych włosów oraz przeciwłojotokowe, które normalizują gruczoły łojowe zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów.

Wcierka do włosów Anwen – najlepsza wcierka na rynku?

Firma Anwen jest przodowniczką wśród firm produkujących produkty do włosów oraz skóry głowy. Przykładem jednym z nich jest wcierka Anwen z Cocolity, która jest ziołową wcierką rozgrzewająca. Zawarty w niej kompleks biologicznie czynnych składników, takich jak ekstrakty z kozieradki czy czarnej rzeczy wpływają na wzmocnienie cebulek oraz ograniczają nadmierne wypadanie włosów przy pobudzaniu ich do szybszego wzrostu. Niacynamid i cynk PCA regulują wydzielanie sebum, a pantenol łagodzi podrażnienia skóry głowy. Natomiast zadaniem olejków eterycznych jest rozgrzanie skóry głowy. Anwen wcierka swoje działanie ma poparte licznymi badaniami.