Czarne mydło – właściwości, skład i zastosowanie

czarne mydło

Czarne mydło, znane również pod nazwą Savon Noir to kosmetyk tradycyjnie wytwarzany w Maroku. Czarne mydło posiada wiele dobroczynnych właściwości, dzięki czemu każdego dnia zyskuje sobie coraz większe grono fanów.

Czym jest czarne mydło?

Czarne mydło to w 100 procentach naturalny i ekologiczny produkt, który wytwarza się z czarnych oliwek oraz oliwy. Czarne mydła bywają również wzbogacane o sól potasową lub witaminę E. Kosmetyk ten swoim wyglądem odbiega od znanego wszystkim białego mydła – jego kolor zależy od rodzaju oliwek, z którego zostało wyprodukowane, a jego konsystencja przypomina żel.

Właściwości czarnego mydła – kiedy sięgnąć po czarne mydło?

Czarne mydło to idealny produkt dla wszystkich osób borykających się z problemami skóry – czarne mydło sprawdzi się przy każdym typie cery. Hipoalergiczne właściwości czarnego mydła sprawiają, że może być ono stosowane przez osoby o bardzo wrażliwej cerze, a nawet alergików. Czarne mydło nie zatyka porów, dokładnie oczyszcza, a dodatkowo wykazuje skuteczne działanie bakteriobójcze, łagodząc nawet najtrudniejsze stany zapalne skóry.

Bardzo często mydło typu Savon Noir jest używane przez osoby chcące pozbyć się uciążliwych przebarwień – dzięki swym właściwościom rozjaśniającym, wyrównuje koloryt i redukuje plamy skórne.

Mydło z Afryki jest również popularnym środkiem pomagającym w zmiękczaniu zarostu – to idealna alternatywa dla  syntetycznych pianek i żeli do golenia.

Czarne mydło – jak stosować Savon Noir?

Czarne mydła mogą być stosowane jako codzienny element pielęgnacji – można nimi z powodzeniem umyć twarz czy włosy. Używanie czarnego mydła nie niesie ze sobą praktycznie żadnego ryzyka, dlatego też podczas jego stosowania nie trzeba zachowywać szczególnych środków ostrożności.

czarne mydło

Na bazie czarnego mydła można również przygotować nawilżającą maseczkę – wystarczy połączyć odrobinę produktu z niewielką ilością wody, po czym nałożyć tak przygotowaną miksturę na twarz.

Wiele osób używa czarnych mydeł w zastępstwie peelingu enzymatycznego – dzięki swym właściwościom złuszczającym, czarne mydło pozwoli na szybszą odbudowę i regenerację naskórka.